...
  • Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/mesut.kose.3576224
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905532411499
  • https://www.instagram.com/doc.dr.mesutkose
    • Dr. Mesut KÖSE Afyon Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
    • Dr. Mesut KÖSE Afyon Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı
Üyelik Girişi
Yayınlarım
Uzmanlıklarım
Merak Edilenler
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam12
Toplam Ziyaret4943

Afyon Kadın Doğum

Kadın Doğum

Gebelik süreci normal seyrinde olan birçok Afyon kadın doğum anne adayı normal doğumu tercih etmektedir. Bebeğin gelişimi normal bir seyir gösteriyor ve annenin vücut yapısı da elverişli ise doktorumuz Mesut KÖSE normal doğumu tavsiye etmektedir.

Solunum Problemi ile Karşılaşma Durumu

Normal doğum gerçekleşirken bebek; doğum kanalından geçmesi esnasında göğüs kafesi basınca maruz kalabilmektedir. Bu basıncın etkisi ile bebeğin akciğerlerinde Afyon kadın doğum öncesinde bulunan sıvılar daha kolay atılır ve bebeğin akciğerleri bir an önce çalışmaya başlar.

Afyon kadın doğum

Koruyucu Bakteri Kullanımı

Bebek doğum kanalından geçerken vajen florasında bulunan bakterilere temas eder, burun ve bağırsak florası bu bakteriler ile şekillenir. Bu alanlardan Mesut Köse oluşmaya başlayan  floranın şekil almasında anne sütü oldukça önemlidir. Gelişen yeni bakteri topluluğu bebeğin ergenlik dönemine kadar dengeli ve düzenli bir bağışıklık sisteminin oluşmasında rol almaktadır.

Hastanede Kalış Süresinin Kısalması

İyileşme süreci  kişiden kişiye farklılıklar gösterebilir fakat normal doğumda sezaryenden çok daha hızlı bir ilerleme söz konusudur. Anne saatler içinde ayağa kalkabilir ve günlük yaşamına dönebilir. Bu çok önemli bir avantajdır. Hatta doğumdan sonraki saatlerde anne ayaktan duş dahi alabilir.

Hastanedeki kalış süresinin az olması ane ve bebeğin ev rahatlığına daha çabuk kavuşmalarını sağlamaktadır. Doğum sonrasında bebeğinin ağlamasını duyan ve dakikalar içinde  bebeğinin tenini hissederek ten teması gerçekleşen anne ve bebek arasında duygusal bağ daha kısa sürede ve daha kolay kurulmaktadır.

Afyon kadın doğum

  
389 kez okundu